АКТИВНОСТИ

dav
Во светот на традиционалните игри – објект Бели Мугри

Tрадиционалните игри ја задоволуваат потребата од истражување и сознавање на светот кој ги опкружува децата, нивната желба за нешто поинакво и ново што ќе ги поврзе со светот на игрите од детството на нивните родители.

mq3
Среќни празници, со љубов од децата и вработените на ЈУДГОЦ „Кочо Рацин“ Скопје

Со желба за среќна, успешна и незаборавна година на сите наши родители, соработници и пријатели им ги честитаме Новогодишните и Божиќни Празници.

20211227_214538
Новогодишна работилница “ШЕЌЕРНА НОВОГОДИШНА ЕЛКА” – Матичен објект

Во пресрет на Нова година и претстојните новогодишни празници, нашиот објект организираше новогодишна работилница под мотото “Шеќерна новогодишна елка”.

2
НАСТАН ВО МАТИЧЕН ОБЈЕКТ – Секој влог во квалитетно предучилишно образование е влог во нашата иднина

Настанот реализиран на ден 23.12, беше повод – Министерката за труд и социјална политика – Јагода Шахпаска, заедно co градоначалникот на Општина Центар – Горан Герасимовски, со заменик амбасадорката на Велика Британија во земјава – Џулија Смит и претставничката на УНИЦЕФ во државата – Патриција ди Џовани да присуствуваат на презентација на „Програмата за социјална кохезија и културен дијалог“, во Матичниот објект на нашата градинка.

MCGO_Unicef_koco-racin-spodeluvame
Играме и споделуваме – настан во нашата градинка

На ден 23.12.2021г. со почеток во 17:00ч. ќе имате можност да го проследите настанот: “ИГРАМЕ И СПОДЕЛУВАМЕ”, oсмислен како работилница со деца, родители и наши воспитувачи-практичари.

КАТЕГОРИИ

АРХИВА

КАЛЕНДАР

January 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31