АКТИВНОСТИ

IMG_9593
Дворовите подготвени за нов почеток
004
Пофалници од Меѓународен ликовен конкурс во Љубљана – Р. Словенија, на тема: “Играј со мене”

Пофалници на деца од нашата установа на возраст од 5 – 6г. кои учествуваа со ликовни творби на 13 – от Меѓународен ликовен конкурс во Љубљана – Р. Словенија, на тема: “Играј со мене”

blagodarnica_koco_racin
Благодарницата по повод учеството на манифестацијата „Цртање на асфалт“-2020
ezanimalna
Нашата градинка дел од Националната платформа за е-учење и игра

Нашата градинка активно учествува во креирањето на Националната платформа за е-учење која е подготвена од МТСП во соработка со УНИЦЕФ. На е-занимална веќе се достапни видеа со разработени воспитно-образовни содржини подготвени од Снежана Гуцуљ, воспитувач од Матичниот објект.

IMG_3960
Четврта работилница на тема – отпадно масло

Со децата од 4-5 годишна возраст од сите објекти се реализираше четвртата работилница за отпадно масло. Со децата разговарвме на тема: “Каде треба да се собира маслото и што се случува со животната средина, растенијата, животните и луѓето, ако отпадното масло се истура насекаде и не се собира правилно”.

АРХИВА

КАЛЕНДАР

August 2020
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31